👉🏻 Případová studie produkce Forbes

👉🏻 Případová studie:
Produkce Forbes

Closer - podcast, kde zpovídáme
tuzemské miliardáře

2 min read

Součást naší tvorby je poskytování komplexních služeb spojených s tvorbou videocastů a podcastů. V této případovce bychom se rádi podělili o to, jak jsme pro Forbes vytvořili nový podcast pro předplatitele – „Closer“.

Zadání: Vytvořte nový video podcast – vizuálně od A do Z

Forbes podcasty vytváří pravidelně, ale pouze jako audio. Když jsme začínali spolupráci, cílem bylo přijít také s videem. Video bude mj. jednou z přidaných hodnot pro předplatitele, pro které tento podcast vznikne.

Proto bylo potřeba se zabývat designem studia a vizuální identitou celého podcastu, od cover fotek, reels, grafických prvků ve videích a jejich animací. A protože jsme už nejeden zaběhnutý podcast vytvořili (Koulí podcast, Juraj Sutoris Show…), součástí projektu byl také návrh a realizace workflow produkce. Tu jsme následně zajišťovali, včetně postprodukce celé epizody.

Co jsme v rámci projektu tvořili?

1.

Design natáčecího studia 📹

2.

Tvorba vizuální identity ✍🏻

3.

Návrh workflow produkce 🎬

První částí byla tvorba vizuálu podcastu. To zahrnovalo návrh vzhledu studia, grafických prvků, loga, vzhledu reels a náhledových obrázků. Forbes jako značka je představitelem luxusu, bohatství, vzdělání, podnikání. Na to jsme při designu kladli důraz. Podcast „Closer“ musí být vizuálně atraktivní.

Následně jsme připravili workflow pro produkci podcastu. Jedním ze zajímavých momentů je to, že jsme studio připravili přímo u klienta. Takže odvézt kamkoli techniku a nastavit ji tam není vůbec žádný problém. :).

Zajímavou součástí je i tvorba reels. Tyto krátké, výrazné klipy z epizod jsme použili pro propagaci podcastu na sociálních sítích, čímž jsme pomohli zvýšit jeho viditelnost a přitáhnout širší publikum.

Jaký byl výsledek projektu?

Naším cílem je přinášet klientům co nejvíce hodnoty, a to nejen v rámci samotného podcastu, ale i v doplňujícím obsahu. Díky naší schopnosti zvládnout produkci do 5 dnů, jsme schopni udržet obsah aktuální a v souladu s dynamickými požadavky našich klientů.

Tvorba podcastu „Closer“ pro Forbes byla významným milníkem v našem přístupu k multimediální produkci. Podařilo se nám překonat řadu výzev a dosáhnout skvělých výsledků, což potvrzuje naši schopnost přinést inovativní a kvalitní řešení pro naše klienty.

PIXBO.CREW

Mrkněte na další ukázky 🎥

Co si z případovky odnést? 📝

Podcast umíme vytvořit od A do Z

Lze postavit mobilní studio přímo u klienta

Jedna epizoda může být hotova do 5 dnů